You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Szkolne naklejki podłogowe

Jest 47 produktów.

Podkategorie

  • PRZYRODA ścieżka...

    Modułowa, samoprzylepna ścieżka sensoryczna do umieszczenia na korytarzu szkoły, przedszkola czy też sali zabaw. Dostępna cały czas daje dzieciom wolność wspólnej, rozwijającej zabawy wybranym przez nie czasie. Angażując je do zajęć ruchowych stymuluje rozwój motoryki, co jest bardzo korzystne zwłaszcza dla dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej. Ścieżka złożona z modułów, które można dowolnie zestawiać ze sobą tworząc własną wersję sprawnościowego toru przeszkód. Zależnie od wieku i możliwości motorycznych dzieci elementy ścieżki można naklejać bliżej siebie (jeśli jest przeznaczona dla mniej sprawnych maluchów) lub w większym oddaleniu i w trudniejszym układzie - jeśli ze ścieżki będą korzystać starsze, sprawniejsze dzieci.

  • RÓWNOWAGA Ścieżka...

    To zestaw modułów naklejek podłogowych do wykonania własnej wersji toru przeszkód urozmaicającego ćwiczenia równowagi. Zarówno łuki, pętle czy zakręty jak też kolorowe kropki posłużą do wyznaczenia ścieżki na korytarzu szkolnym czy przedszkolnym. Dzieci mogą poruszać się po ścieżce „dziwnymi krokami” – stosując się do wskazówek wypisanych na naklejkach lub też do poleceń nauczyciela prowadzącego zabawę.

    Nasze polecenia zostały wybrane wśród najczęściej stosowanych w ćwiczeniach usprawniających motorykę. Elementy Ścieżki sensorycznej „Równowaga” można używać każdy osobno lub ułożyć w jeden długi tor. Mogą też posłużyć do powiększenia Ścieżki sensorycznej „Przyroda” – można je naklejać naprzemiennie – łuki, pętle, zakręty, kropki mogą prowadzić do kolejnych elementów Ścieżki.

    Moduły składające się na powyższe zestawy dobraliśmy tak, aby były przydatne do stworzenia odpowiedniej bazy do moderowanych ćwiczeń, które stymulują rozwój motoryki. Mogą z nich korzystać zarówno dzieci z „nadmiarem” energii jak też dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej. Ponieważ naklejki są umieszczane na stałe – dzieci mają możliwość samodzielnie zdecydować o zabawie i ćwiczeniach we własnym tempie na przykład na przerwie czy po lekcjach.

Zabawa w szkole to nieodzowny element tego, aby nasze najmłodsze pociechy przyzwyczaiły się do szkoły, chciały do niej wracać i przede wszystkim się w niej uczyć. Jak dobrze wiemy, początek szkolnej drogi jest niezwykle ważny, gdyż nauka naszego dziecka tak szybko się nie skończy, a nie chcemy, by zniechęciło się już na starcie. Nauka przez zabawę od wielu lat jest dobrze znaną metodą, która pozwala dziecku nie tylko robić to, co najbardziej lubi - czyli bawić się - lecz również niepostrzeżenie sprawia, że dziecko uczy się nowych rzeczy. Nie raz mówiąc do swojej pociechy chwalimy ją, że czegoś się nauczyła - zaskoczenie dziecka w takich sytuacjach jest często bezcenne, gdyż nabiera ono wtedy więcej chęci do nabywania wiedzy i dowiedzenia się, czego jeszcze może się nauczyć. Istnieje bardzo wiele sposobów do nauki poprzez zabawę - jednym z nich są dobrze wszystkim znane gry, niegdyś rysowane za pomocą kredy na podłogach. W dzisiejszych czasach obyczaj ten nieco zanikł, lecz w tym miejscu wychodzą firmy takie jak Akatja, dając nam do ręki choćby takie rzeczy jak naklejki na podłogę, przedstawiające nasze ulubione gry podwórkowe przedstawiające lub takie, które mają uczyć nasze dzieci nie tylko w czasie lekcji, ale i przerw.

na stronę
Pokazywanie 1 - 36 z 47 produktów

Naklejki podłogowe w czasie lekcji

Jak widać po powyższym, szkolne naklejki na podłogę mają dwa zastosowania - mogą być używane w czasie lekcji lub w czasie przerw - lecz my na razie skupmy się na lekcjach. Naklejki podłogowe do szkoły mogą być naklejane praktycznie na każdy rodzaj nawierzchni poziomej. Nie dziwi więc fakt, że w szkołach obejmujących najmłodszych z nas, tego rodzaju naklejki są powszechne i znajdziemy je nie tylko na korytarzach, lecz i w klasach. Te w klasach bardzo często mają walory czysto edukacyjne. Nasze naklejki są bardzo wyraziste pod względem kolorów i pięknie zaprojektowane, dlatego dzieci z chęcią obserwują, co też nauczyciel robi na nich i co sami mogą zrobić. Taka nauka jest przyjazna dla maluchów, jednocześnie dając im dużo frajdy. Co jednak z czasem, który przypada na przerwy między lekcjami?

Naklejki podłogowe na przerwach

Warto na wstępie zaznaczyć, że dziecko wychodząc z klasy bardzo często wyrzuca z pamięci to, czego się przed momentem uczyło. Dobrze jest więc postawić przed nim coś, co nie “rozleniwi” mu głowy i skusi do dalszej nauki, nawet w czasie przerw. Do tego celu nasza firma stworzyła naklejki na podłogę z grami korytarzowymi, które mają również treści edukacyjne. Zachowują one charakter naszych dawnych gier podwórkowych, dodatkowo ucząc liczenia czy alfabetu. Takie rodzaju “urozmaicenia” dadzą dziecku pełno frajdy przy jednoczesnym zachowaniu informacji w głowie. Jak? Choćby dzięki kolorystyce. Dzieci łatwo utrzymują umysł w pogotowiu, jeśli widzą coś, co kojarzy im się z tym, czego się uczyli. Dobranie odpowiednich naklejek z grami edukacyjnymi może nie tylko utrwalić dziecięca wiedzę, lecz i rozwinąć ochotę do dalszej nauki.

×

×

Zaciekawiły Cię produkty, ale nie masz pewności co do

jakości, trwałości, wyglądu fizycznego itp?

zadzwoń (604 532 152) lub napisz: akatja@akatja.pl

i zamów gratisowe próbki naklejek do Twojej szkoły!