Nauka poprzez naklejki

Nauka poprzez naklejki

Można wymienić wiele sposobów, aby nauka była przyjemna i prosta. Najlepiej, gdy dzieci uczą się, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Gdy są w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, najbardziej efektywną metodą okazuje się połączenie jej z zabawą. Jak wesprzeć taką naukę? Dobrym rozwiązaniem będą kolorowe, piękne, bajkowe naklejki, które nie tylko bardzo ładnie będą wyglądać w sali lub na korytarzu, ale sprawią, że zapamiętywanie i utrwalanie ważnych informacji będzie po prostu łatwiejsze.

Nauka poprzez naklejki – dlaczego warto?

W edukacji przedszkolnej warto, a nawet trzeba, korzystać z różnorodnych gier i zabaw. Dzieci w tym wieku uwielbiają ruch, współzawodnictwo oraz zabawę. Faktem jest, że dużo łatwiej zapamiętują to, co sprawia im radość. Naklejki na ścianę, podłogowe czy maty edukacyjne pozwolą maluchom opanować m.in. mnożenie, dzielenie, części mowy, a nawet utrwalić alfabet oraz poznać i zrozumieć różnicę między kątem ostrym, prostym i rozwartym. Podczas gry w klasy z kolei poznają cyfry, a także uczą się liczenia. Gra Twister świetnie stymuluje rozwój koordynacji oraz pozwala przedszkolakom zapoznać się z kolorami. Naklejki to także nieocenione wsparcie w nauce języków obcych. Edukacja poprzez zabawę ma sens, a wykorzystanie do tego celu naklejek przynosi same korzyści.

Najważniejsze zalety naklejek edukacyjnych

Naklejki dostępne w sklepie Akatja mają szereg zalet, m.in. łatwy i szybki montaż, do którego nie trzeba specjalistycznych narzędzi czy akcesoriów. Ich żywe, wyraziste kolory nie tylko przykuwają wzrok dziecka, ale także są pozytywnym wsparciem jego procesów myślowych, rozwoju zmysłu wzroku i kreatywności. Ciekawe, inspirujące projekty dodatkowo pomagają pogłębić wiedzę oraz zwiększyć motywację dzieciaków do nauki i co najważniejsze – są powodem, dla którego zdobywanie wiedzy w przedszkolu staje się przyjemne i atrakcyjne. Nasze naklejki mogą być wykorzystywane zarówno w trakcie zajęć dydaktycznych, jak i czasu wolnego. Wszystko po to, aby każda minuta spędzona w placówce oświatowej była dla nich wartościowa.

Propozycje naklejek wspierających naukę w sklepie Akatja

Naszą ofertę tworzą różnego rodzaju naklejki edukacyjne, które można przykleić w dowolnym miejscu i niemal na dowolnej powierzchni. Schody, podłoga, mebel, szafa czy stolik – do każdego z tych miejsc znajdziesz w sklepie Akatja najlepiej dopasowaną propozycję. Poznaj niektóre z nich!

Naklejki na podłogę

Przedszkole to bardzo kolorowe i bezpieczne dla dzieciaków otoczenie, w którym jest miejsce i na naukę, i na zabawę. Nasze naklejki na podłogę łączą obie te kwestie. Jedną z takich propozycji jest gra sprawnościowa Stopy i Dłonie, która składa się z dużego zestawu aż 27 naklejek na podłogę o wymiarach 29 x 29 cm, a na każdej z nich jest rysunek stopy lub dłoni. Gra ta pozwala poznawać części ciała, a także poprawia koordynację najmłodszych. Jako pomoce dydaktyczne bardzo dobrze spisze się także zegar podłogowy czy diagram podłogowy przedstawiający cztery pory roku.

Naklejki ścienne

Wszelkiego typu pomoce dydaktyczne w formie naklejek ściennych to nie tylko bardzo atrakcyjny sposób na przedstawienie dzieciom niezbędnych informacji, ale także pomysł na dekorację sali. Naklejki na ścianę zamienią nawet najnudniejszą przestrzeń w pełne barw i inspiracji otoczenie. Niektóre oferowane są w różnych rozmiarach, aby najlepiej dopasować je do wielkości sali. Jedną z takich naklejek jest plansza prezentująca części ciała w języku niemieckim. Cztery wersje rozmiarowe to: 52 x 40 cm, 85 x 65 cm, 130 x 100 cm oraz 120 x 160 cm. Te same naklejki dostępne są także w języku hiszpańskim, rosyjskim i angielskim. W przedszkolu bardzo dobrze sprawdzą się także naklejki: Alfabet ścienny z polskimi znakami, podstawowe kolory (po polsku i po angielsku). Oferta naszych naklejek tego typu jest naprawdę bogata, dlatego każdy znajdzie idealnie dostosowaną do wieku i potrzeb dzieci.

Naklejki na stoliki

Gry planszowe świetnie wspierają rozwój myślowy osób w każdym wieku. Nie ma też dziecka, które nie lubiłoby grać w tego typu gry. W naszej ofercie można znaleźć pięknie zaprojektowane naklejki na stoliki, które pozwolą zmienić mebel w pomoc naukową. Przygotowaliśmy szachy, boisko do gry w piłkę nożną czy Chińczyka. Wśród naklejek znajdują się również typowe plansze, które stanowią nie tylko element dekoracyjny, ale mają także wartość dydaktyczną np. naklejka na stolik Planety Układu Słonecznego. Naklejki te w większości mają rozmiar 54 x 54 cm i posiadają zaokrąglone rogi, dzięki czemu nie zadzierają się, ani nie odklejają. Z powodzeniem można wykorzystać je w domu.

Nauka poprzez naklejki – dbaj o bezpieczeństwo dzieci

Akatja.pl oferuje naklejki wykonane z bezpiecznych, atestowanych materiałów. Do produkcji wykorzystywane są kleje niezagrażające zdrowiu oraz ekologiczne farby - mogą być stosowane w pomieszczeniach, w których przebywają ludzie. Co więcej, folie, na których drukowane są naklejki, mają wszelkie wymagane atesty m.in. o niepalności B1 i M1. Wierzchnia warstwa produktów dodatkowo została pokryta atestowanym laminatem PCV, dzięki czemu mają one właściwości antypoślizgowe. Pokrycie laminatem także znacznie podnosi odporność naklejek na zarysowania oraz ogólną trwałość. Naklejki służą bez uszczerbku na jakości przez długi czas i nawet przy intensywnym użytkowaniu wciąż wyglądają nienagannie.

Pracownia Dekoracji Akatja – kreatywne pomoce wspierające naukę

Nauka poprzez zabawę to temat, który jest nam szczególnie bliski, dlatego też w naszej ofercie dla placówek wczesnoszkolnych i przedszkolnych można znaleźć tak wiele dedykowanych produktów. Stawiamy na kontrastowe, wyraziste kolory naklejek, nietuzinkowe i oryginalne czcionki, najwyższą jakość wykonania oraz wysoką wartość dydaktyczną. Dzięki naszym naklejkom nauka będzie prosta i przyjemna, a przede wszystkim okaże się fascynująca dla dzieci na różnych poziomach edukacyjnych.

Zostaw odpowiedź

All fields are required

Imię:
E-mail: (Not Published)
Komentarz:
×