Dlaczego naklejki są skuteczne w szkołach?

Dlaczego naklejki są skuteczne w szkołach?

Szkoła to przestrzeń zdobywania nowej wiedzy oraz beztroskiej zabawy. Narzędziem skutecznie wspierającym zarówno jedno, jak i drugie, są kolorowe naklejki umieszczane na podłodze, schodach czy ścianach korytarzy. Zdobią, uczą, organizują szkolne życie. Dlaczego naklejki są skuteczne w szkołach?

Dzieci uczą się mimo woli

Przechodząc codziennie z klasy do klasy i napotykając na te same informacje, dzieci niejako mimochodem je zapamiętują. Dzięki nam nauka wychodzi z sali na szkolne schody i korytarze! Zeszyt i tablica są pewnymi oczywistościami w procesie dydaktycznym. Tymczasem naklejki, jako pomoc naukowa, są już mniej typowe (póki co!). Dodatkowo naklejki na drzwi, schody czy inne plansze naukowe wymuszają podanie wiedzy w skondensowanej, prostej do przyswojenia formie. Naklejki są również bardzo kolorowe i estetyczne. Tekst uzupełniony ciekawym rysunkiem jest bardziej zrozumiały nawet dla młodszych, a tym samym łatwiejszy do zapamiętania. Dzięki nim można liczyć na regularne powtarzanie materiału, czerpanie z tego przyjemności i brak odczuwania presji (podczas przerwy nauczyciel nie wzywa do tablicy i nie przepytuje na ocenę). To też nieoceniona pomoc dydaktyczna: można szybko zilustrować akurat omawiane zagadnienie, a nawet wyjść z dziećmi z sali, bo potrzebne “pigułki wiedzy” są akurat na schodach czy podłodze. Sprytne, wygodne, uniwersalne i skuteczne. Naklejki można wykorzystać do nauki różnych przedmiotów (od matematyki i fizyki, po biologię czy historię) i dostosować do wieku uczniów (posiadamy naklejki odpowiednie dla nauczania początkowego, jak Alfabet czy Kształty, aż do “ściąg” ze wzorów chemicznych dla starszych klas). Tajemnica naszych naklejek to więc:

  • Kolorowa, ciekawa, skondensowana forma;
  • Obecność ilustracji;
  • Podanie wiedzy w formie “pigułek” łatwych do przyswojenia;
  • Uniwersalność.

Naukę można więc nie tylko uprzyjemnić, ale nawet przyspieszyć. Wystarczy odważyć się na mniej standardowe narzędzia dydaktyczne, jakimi są nasze naklejki.

Pomagają zorganizować przestrzeń

Naklejki informacyjne uczą z kolei zasad funkcjonowania potrzebnych również poza szkołą, jak na przykład uprzejmość czy regularne mycie rąk. Bez ciągłego stresu i przypominania dziecko samo buduje dobre nawyki. Dzięki temu łatwiej jest się odnaleźć nie tylko w samym budynku, ale i w życiu. Praktyczne tabliczki i naklejki wyposażone w specjalne grafiki ułatwiają też odnalezienie najważniejszych miejsc na szkolnej mapie: pokoju nauczycielskiego, stołówki czy gabinetu higienistki. Dzięki nim nawet młodsze dzieci będą czuć się pewniej, a to przekłada się na szybszą adaptację do nowego otoczenia. Udekorowana planszami pracownia jest łatwiejsza do zlokalizowania i lepiej się w niej uczy. Można w ten sposób wizualnie “wydzielić” strefy na przykład nauki języków, nauk ścisłych itp. Uczeń “nastawiony” na nabycie konkretnych umiejętności łatwiej może się skupić i odnaleźć informacje, których potrzebuje. Warto więc zorganizować przestrzeń szkolną z pomocą naszych edukacyjnych i informacyjnych naklejek.

Rozładowują nadmiar energii

Dzieci są bardzo energiczne! Skaczą, bawią się, biegają i są podekscytowane każdą nowością. Warto to wykorzystać w procesie nauczania. Z drugiej strony uczniom niekiedy trudniej się skupić. Wtedy uwaga gdzieś ucieka, koncentracja spada, a lekcje są mniej efektywne. Czy jest na to rada? Oczywiście! Emocje można rozładować za pomocą naszych gier korytarzowych - kolorowych, bezpiecznych i dostosowanych do różnych grup wiekowych. Ułatwiają zorganizowanie sobie czasu podczas przerwy, pomagają budować więzi między dziećmi (bo nic nie łączy tak, jak wspólna zabawa), a także rozładowują nadmiar energii. To z kolei sprawia, że dzieci stają się bardziej wyciszone, skupione, spokojniejsze i szczęśliwsze w szkole. Łatwiej im skoncentrować się na tym, co mówi nauczyciel i zapamiętać nowe informacje. Sam budynek zyskuje na urodzie, przez co uczniowie chętniej chodzą do szkoły. Sprawdź koniecznie, jak to działa!

Zostaw odpowiedź

All fields are required

Imię:
E-mail: (Not Published)
Komentarz:
×