Chropowata powierzchnia na naklejkach. Do czego służy?

Chropowata powierzchnia na naklejkach. Do czego służy?

Specjalistyczne naklejki są bardzo potrzebne: organizują przestrzeń, ułatwiając poruszanie się po szkole, informują, edukują i zdobią. Cechą charakterystyczną naszych projektów, w tym zwłaszcza edukacyjnych i informacyjnych naklejek na schody, specjalnych, przenośnych mat edukacyjnych czy gier korytarzowych, jest chropowatość powierzchni. Takie rozwiązanie ma swoje dobre uzasadnienie, a jest nim bezpieczeństwo dzieci. To powierzchnie bardzo intensywnie użytkowane i narażone na ścieranie, więc bardzo ważne jest, aby zabawa była zarówno satysfakcjonująca, jak i bezpieczna. Właśnie dlatego z taką troską wybierane są najlepsze materiały do naszych naklejek: laminowana folia winylowa - odporna na uszkodzenia, o właściwościach antypoślizgowych. Tak powstały nasze tablice, gry i naklejki, które wypełniają już niejedną szkołę.

Aby zabawa zawsze była przednia

Dzieci to prawdziwe wulkany energii: bawią się, tańczą, skaczą i biegają. Wszędzie ich pełno i nie zawsze uważnie skanują wzrokiem otoczenie. Chętnie poddają się zabawie. Niektóre jednak nie zawsze są aktywne, ale my je do tego zachęcamy, tworząc kolorowe, edukacyjne gry podłogowe przeznaczone na szkolne korytarze czy specjalne, przenośne maty edukacyjne. Taka ogromna ilość energii musi być przecież odpowiednio spożytkowana. Ważne, by odbywało się to w sposób w pełni bezpieczny. Nowe bodźce i wiele osób dookoła nie sprzyjają koncentracji. O przypadkowe potknięcie się podczas zabawy nietrudno. Dlatego w trosce o uczniów nie tylko zadbaliśmy o skład farb używanych do kolorowania naklejek, ale również o to, by uchronić dzieci przed ewentualną kontuzją, mogącą nawet tymczasowo wykluczyć ze szkolnego życia. Chropowata powierzchnia laminowanej folii winylowej zwiększa tarcie między podłożem a podeszwą buta i tym samym zapobiega potykaniu się czy upadkom. Dzięki temu można skakać do woli i bawić się zupełnie bezpiecznie. Antypoślizgowe właściwości folii winylowej sprawdzą się także poza szkolnymi murami: zobacz nasze propozycje dla firm, biur i salonów.

Laminowana folia winylowa i jej zalety

Odporność na czynniki atmosferyczne, jak promieniowanie UV, zmiany temperatury czy opady, sprawiają, że nasze naklejki wykonane z folii winylowej długo zachowują swoje właściwości: nie drą się, nie bledną i nie odpadają, chociaż w razie potrzeby można je bez większego trudu odkleić. Ewentualne ślady kleju można łatwo usunąć za pomocą środka zawierającego alkohol, jak denaturat. Wytrzymają intensywne użytkowanie: dotykanie, skakanie i bieganie po nich. Kolory nie blakną i nie ścierają się. Nasze naklejki na schody czy gry korytarzowe można myć łagodnymi środkami czyszczącymi. Wszystko to zawdzięczamy niezwykłym właściwościom folii winylowej, którą wykonano na bazie polichlorku winylu. Jej specjalna struktura nie jest idealnie gładka, dzięki czemu podeszwa buta nie ślizga się po niej, a uczniowie mogą spokojnie grać w klasy lub inną grę bez ryzyka nabawienia się poważnej kontuzji. W przypadku zakładów pracy oraz przeznaczonych do nich naklejek antypoślizgowe właściwości mogą nawet uchronić przed poważnym wypadkiem!

Ważny jest prawidłowy montaż

Aby laminowana powłoka (z racji swoich właściwości wykorzystywana zresztą również w motoryzacji do ochrony i zdobienia karoserii) spełniała swoje zadanie, powinna być prawidłowo zamontowana. Podłoże należy oczyścić i odtłuścić, a następnie starannie przykleić do niej naklejkę, dbając, by nie pojawiły się pęcherzyki powietrza. Dzięki temu antypoślizgowe właściwości laminatu zostaną w pełni wykorzystane. W połączeniu ze starannym wykonaniem uzyskamy zupełnie bezpieczne środowisko do nauki i zabawy. Wystarczy odrobina inicjatywy, aby szkolne korytarze stały się miejscem kolorowym, inspirującym, sprzyjającym nauce i co najważniejsze: w pełni bezpiecznym dla dzieci.

Powiązane posty:

Zostaw odpowiedź

All fields are required

Imię:
E-mail: (Not Published)
Komentarz:
×