Jak długo wytrzymują naklejki informacyjne w szkole?

Jak długo wytrzymują naklejki informacyjne w szkole?

Naklejki informacyjne zostały zaprojektowane tak, aby służyć jak najdłużej. Dekorują, uczą, bawią i motywują do czytania, nauki czy aktywności fizycznej. Oprócz tego, że są bardzo estetyczne i praktyczne, wytrzymują intensywne, codzienne użytkowanie w przedszkolu, szkole czy też wielu innych instytucjach, jak biblioteki, salony fryzjerskie i gabinety kosmetyczne. Sprawdzą się również w domach prywatnych, ułatwiając stworzenie idealnej aranżacji. Szczególnie trwałe są naklejki na drzwi przeznaczone do szkoły. Wykorzystanie na przykład folii winylowej sprawia, że intensywne kolory nie bledną, a naklejka się nie rwie, chociaż jednocześnie łatwo ją w razie potrzeby usunąć (nawet po latach!). Ewentualnych pozostałości kleju można się bez trudu pozbyć za pomocą preparatów na bazie alkoholu, na przykład denaturatu. Naklejka może być użyta na każdej, gładkiej powierzchni: ścianie, szybie czy drzwiach. Wystarczy przemyć ją od czasu do czasu łagodnym środkiem czyszczącym. Dzięki pokryciu laminatem napis jest niezmywalny, a całość łatwa do utrzymania w czystości. W razie potrzeby można użyć wersji wzmocnionej, wykonanej na trwalszej folii. Takie rozwiązanie sprawdzi się doskonale np. w przypadku naklejek na schody.

Dlaczego warto wybrać trwałe naklejki?

Szkolne korytarze wydają się na początku nieco obce: na każdym piętrze widać szereg identycznie wyglądających (i zazwyczaj zamkniętych!) drzwi. Aby ułatwić dzieciom (a także rodzicom) poruszanie się po budynku szkoły, warto wyposażyć je w odpowiednie naklejki. Od teraz biblioteka, stołówka czy pokój nauczycielski będą łatwe do zlokalizowania! To dlatego tak ważne jest, aby naklejki nienagannie prezentowały się przez długi czas. Dzięki użyciu bezpiecznego kleju będą trzymać się wybranej powierzchni. Jednocześnie w razie konieczności (remont, przeniesienie sali) łatwo je bezpiecznie i w całości usunąć. Do pozbycia się ewentualnych resztek kleju wystarczy preparat z alkoholem, na przykład denaturat. Odświeżenie wystroju szkoły również będzie o wiele łatwiejsze.

Jak nakleić naklejkę na drzwi lub ścianę?

Aby naklejka dobrze się trzymała i służyła jak najdłużej, trzeba ją właściwie nakleić. Przede wszystkim ważne jest dobre przygotowanie powierzchni: jeśli jest ona czysta i równa, zwiększa to żywotność zamówionego szablonu. Zwykle wystarczy przetrzeć ją delikatną ściereczką. W przypadku ścian pomalowanych farbą olejną, lakierowanych płyt meblowych, schodów, podłóg czy szyb trzeba użyć spirytusu izopropylowego lub denaturatu do ich odtłuszczenia. Drugim, istotnym czynnikiem jest staranne rozprostowanie i usunięcie powietrza spod folii transportowej, aby powierzchnia styku ze ścianą była jak największa. Teraz wystarczy zdjąć folię z papieru i równo docisnąć do drzwi czy szyby. W przypadku większych szablonów sugerujemy poprosić o pomoc drugą osobę. Można rozdzielić poszczególne jej elementy za pomocą nożyczek i ułożyć niczym puzzle. Nie wpłynie to ja długość i jakość użytkowania. Wystarczy prawidłowo zamontować naklejki na oczyszczoną powierzchnię i nie stosować żrących środków do ich czyszczenia, by długo zachowały nienaganny wygląd.

Jak dbać o naklejki?

Omawiane w tym miejscu naklejki mogą służyć uczniom nawet przez lata, pod warunkiem ich prawidłowego użytkowania. Wystarczy:

  • Starannie oczyścić powierzchnię przed montażem;
  • Dokładnie przenieść naklejkę w wybrane miejsce, unikając powstania bąbli powietrza;
  • Nie używać żrących środków do czyszczenia naklejek.

Dzięki przestrzeganiu powyższych zasad naklejki długo będą wyglądać nienagannie. Plansze, gry i naklejki zostały zaprojektowane tak, aby bez trudu znieść nawet intensywne użytkowanie: skakanie po polach gry, dotykanie rękami itp. Wybierając solidne produkty, masz pewność, że dzieci będą bardzo zadowolone z takiego urozmaicenia szkolnego życia. Naklejki informacyjne można również umieścić w innych placówkach.

Zostaw odpowiedź

All fields are required

Imię:
E-mail: (Not Published)
Komentarz:
×