Tematyczne klasy? Zadbaj o odpowiednie naklejki

Tematyczne klasy? Zadbaj o odpowiednie naklejki

Placówki edukacyjne coraz częściej decydują się na stworzenie klas tematycznych, dzięki czemu zarówno nowi, jak i doświadczeni uczniowie, nauczyciele czy rodzice, biorący udział w wywiadówkach, z łatwością mogą znaleźć pomieszczenie, w którym odbywają się zajęcia bądź spotkanie. Zazwyczaj klasy tematyczne nie tylko opatrzone są stosownymi oznaczeniami, ale przede wszystkim urządzone w taki sposób, aby stymulować twórcze myślenie uczniów, zarazem wzbudzając w nich ciekawość wobec otaczającego świata. Jakie ścienne naklejki szkolne powinny znaleźć się w klasach tematycznych? Podpowiadamy.

Dekoracje, których nie może zabraknąć w sali historycznej oraz języka polskiego

Przyswojenie wiedzy z języka polskiego oraz historii to dla wielu uczniów nie lada wyzwanie. Mając to na uwadze, warto zainwestować w ścienne naklejki szkolne. Dekoracja „Symbole narodowe” przedstawia skrupulatnie zebrane, a także szczegółowo opisane polskie symbole narodowe, które niezaprzeczalnie powinien znać każdy uczeń. Można ją zawiesić zarówno na szafce, ścianie, jak i szybie. Równie genialną propozycją jest „Hymn Polski Mazurek Dąbrowskiego”, który oprócz treści hymnu został wzbogacony sylwetkami gen. Jana Henryk Dąbrowskiego oraz autora Józefa Wybickiego. Naklejkę można zamówić w 4 wymiarach, dzięki czemu z łatwością dopasujesz ją do pozostałych dekoracji obecnych w Twojej sali. Natomiast jak pomóc uczniom zapamiętać tajemnice języka polskiego? To proste! Naklejki ścienne „Części zdania”, „Środki stylistyczne” oraz „Rodzaje literackie” przedstawiają w przystępny, czytelny sposób schematy, które z pewnością zapadną w pamięć Twoim uczniom, w szczególności, jeśli są oni wzrokowcami.

Sala matematyczna z prawdziwego zdarzenia

Chcesz zaszczepić w swoich uczniach miłość do matematyki? Zastanawiasz się, jak urozmaicić zajęcia, aby uczniowie szybko się nie zniechęcili? W takim razie mamy idealne rozwiązanie dla Ciebie! Dostępne w naszym sklepie internetowym naklejki ścienne to nie tylko sposób na udekorowanie sali czy poprawienie w niej panującej atmosfery. Ścienne naklejki szkolne, przedstawiające tabliczkę dzielenia, rodzaje liczb czy podstawowe figury geometryczne, to również doskonały sposób na łatwe przyswojenie istotnych informacji przez świeżo upieczonych uczniów. Utrzymane w żywych kolorach, dodatkowo opatrzone bajkowymi postaciami są nie tylko czytelne, ale także przystępne wizualnie. Z pewnością oko niejednego ucznia zwróci uwagę na naklejkę niezależnie od tego, czy umieścisz ja na drzwiach, szafie, ścianie, czy szybie.

Pracownia chemiczna a nowoczesne dekoracje ścienne

Pracownie chemiczne są utrzymywane w stonowanych barwach, a białe ławki i specjalistyczne wyposażenie niekiedy negatywnie wpływają na atmosferę panującą w pomieszczeniu. W jaki sposób można to zmienić? Jak zachęcić uczniów do poznania tajemnic, które skrywa przed nami codzienność? Wystarczy zainwestować w zestawy naklejek chemicznych, które łączą w sobie nowoczesność oraz minimalizm. Naklejki można umieścić zarówno w pracowni, sali lekcyjnej, jak i w pokoju małego chemika. Niemniej oprócz naklejek stanowiących swoistą dekorację proponujemy również rozważenie ozdób ściennych, przedstawiających w graficzny sposób model budowy atomu, szereg aktywności metali, skalę pH, tabelę rozpuszczalności wybranych soli i wodorotlenków w wodzie, a także barwny układ okresowy pierwiastków.

Sala biologiczno-geograficzna a dekoracje stymulujące myślenie

W sali biologiczno-geograficznej bez wątpienia nie powinno zabraknąć dekoracji ściennych przedstawiających w sposób graficzny budowę organizmu człowieka zarówno szkieletu, jak i mózgu czy gałki ocznej, a przede wszystkim wielkoformatowych map, dzięki czemu uczniowie już od najmłodszych lat zapoznają się z podstawami geografii. Dużą popularnością cieszy się mapa fizyczna Polski oraz mapa „Parki Narodowe”, z pomocą których uczniowie poznają niziny, wyżyny, rzeki, a także najważniejsze Parki Narodowe znajdujące się na terenie naszego kraju. Dla najmłodszych uczniów proponujemy jednak mapę świata, dzięki której Twoi uczniowie poznają miejsca występowania dzikich, a zarazem egzotycznych zwierząt. Nie obce staną się im również tradycyjne stroje mieszkańców przedstawionych na mapie.

Nauka języka obcego nigdy nie była tak prosta!

Nauka języka obcego niekiedy może przysporzyć wielu problemów, szczególnie na samym początku. Jeśli chcesz, aby Twoi uczniowie nie zniechęcili się już podczas pierwszych zajęć, a zarazem wpłynąć na atmosferę w klasie, to nasze naklejki ścienne „My body parts”, „Body Organs” oraz „What time is it?” będą strzałem w dziesiątkę. Czytelne, kolorowe, stanowią nowoczesną pomoc dydaktyczną, która pomoże uczniom dużo skuteczniej zapamiętać podstawowe słówka. Oprócz tego ciekawą propozycją są barwne i szczegółowe tabele, przedstawiające prawidłową odmianę czasowników w języku angielskim oraz podstawowe zwroty w języku niemieckim czy hiszpańskim.

Zostaw odpowiedź

All fields are required

Imię:
E-mail: (Not Published)
Komentarz:
×