Czy warto ozdobić klasę? Sposoby na dekoracje w formie edukacji

Czy warto ozdobić klasę? Sposoby na dekoracje w formie edukacji

Wraz z wiekiem lata szkolne wspominamy pozytywnie, niekiedy ze łzami w oczach, tym samym wyrażając tęsknotę za beztroskim dzieciństwem. Jednak będąc uczniem, pójście do szkoły wiąże się z niemałym stresem, w szczególności gdy czeka sprawdzian z wiedzy z historii, matematyki, czy wystąpienie przed publicznością. Jak sprawić, aby uczniowie chętnie przychodzili do szkoły? Dlaczego warto ozdobić klasę za pomocą wielkoformatowych naklejek ściennych? Jakie dekoracje szkolne powinny znaleźć się w Twojej klasie? Chcesz poznać odpowiedzi na powyższe pytania? Koniecznie czytaj dalej!

Dekoracje a atmosfera panująca w szkole

Jak sprawić, aby placówka edukacyjna stała się nie tylko bezpiecznym, ale przede wszystkim przyjaznym środowiskiem dla uczniów? W jaki sposób można wpłynąć na atmosferę panującą zarówno w klasach, jak i na korytarzu? Nasze odpowiedzi na powyższe pytania z pewnością Cię nie zaskoczą! Odpowiedzią są dekoracje szkolne w postaci nowoczesnych, a przede wszystkim barwnych naklejek ściennych, które wzbudzą zainteresowanie uczniów, pozytywnie wpływając na ich samopoczucie. W naszym sklepie internetowym znajdziesz nie tylko naklejki informujące o zasadach panujących w klasie, polskich symbolach narodowych czy zasadach dbania o książki. Proponujemy również ozdobne naklejki przedstawiające grafiki, które genialnie ozdobią szkolną pracownię chemiczną.

Naklejki, które powinny znaleźć się w Twojej klasie

Klasa to miejsce, w którym uczniowie spędzają zdecydowaną większość dnia. W pewnym stopniu staje się ona ich drugim domem, dlatego warto zadbać o odpowiednie dekoracje ścienne, które nie tylko wpłyną na atmosferę panującą w pomieszczeniu, ale także na pozytywne samopoczucie Twoich uczniów. Naszą pierwszą propozycją jest dekoracja w postaci naklejki ściennej, przedstawiająca w sposób graficzny zasady panujące w klasie. Oprócz tego, że po zapoznaniu się z treścią uczniowie mogą się na niej podpisać, naklejka jest banalnie prosta w montażu i – co więcej – istnieje możliwość jej przeklejenia bez obaw o nieestetyczne zagniecenia. Równie ciekawym rozwiązaniem jest naklejka na ścianę, która sprawdzi się zarówno w przedszkolu, jak i szkole. Przedstawia najważniejsze prawa dziecka. Kolorowa, stworzona przy wykorzystaniu ilustracji, z pewnością zwróci uwagę Twoich uczniów już pierwszego dnia szkoły. Jeśli chętnie motywujesz swoich podopiecznych, to dekoracja „Przyszłość świata jest w tej klasie” z pewnością powinna znaleźć się w Twojej sali. Urocza, kolorowa, sprawi, że uczniowie będą mieli w Tobie niemałe wsparcie. Nawet jeśli po drodze się potkną, to zawsze będzie przy nich ktoś, kto pomoże wstać.

Jak wyposażyć sale tematyczne?

W placówkach edukacyjnych od dekad można było spotkać tematyczne oznaczenia pomieszczeń. Oznaczone w niebanalny sposób pozwalają na zapamiętanie w sposób skojarzeniowy, gdzie znajduje się dana klasa. Ponadto sale tematyczne, w których odbywają się zajęcia z historii, języka polskiego, chemii, warto wyposażyć w dodatkowe dekoracje ścienne w postaci naklejek, które pozwolą na przyswojenie podstawowej wiedzy nawet najbardziej kłopotliwym uczniom. Naklejka „Symbole narodowe” czy „Hymn Polski Mazurek Dąbrowskiego” zawierają podstawowe informacje na temat najważniejszych, polskich symboli narodowych. Ponadto mogą one służyć również jako urozmaicenie zajęć. Natomiast naklejka „Zasady dbania o książki” doskonale spełni się w roli dekoracji w bibliotece, przypominając uczniom, jak powinni obchodzić się z książkami nie tylko swoimi, ale także wypożyczonymi. Naklejkę można umieścić na drzwiach, szafie czy też ścianie.

Dekoracje ścienna a uroczystości szkolne

Pasowanie na ucznia to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu dziecka. Za sprawą dyrektora szkoły oraz nauczycieli, z przedszkolaka staje się pełnoprawnym uczniem, który od tego momentu będzie poszerzał swoją wiedzę o świecie i pozna wszystkie, nieznane mu do tej pory, tajemnice. Uroczystość pasowania to niemałe przedsięwzięcie, które wymaga odpowiedniego przygotowania, podobnie jak rozpoczęcie bądź zakończenie roku szkolnego. Dekoracje szkolne „Pasowanie na ucznia” oraz „Pasowanie na Ucznia Przedszkolaka” doskonale sprawdzą się podczas uroczystości i – co więcej – można je umieścić praktycznie wszędzie, nawet na nierównych oraz porowatych powierzchniach.

Zostaw odpowiedź

All fields are required

Imię:
E-mail: (Not Published)
Komentarz:
×